O Nas

"Jaskółka" oferuje niezapomniany i pełen atrakcji wypoczynek na Warmii i Mazurach

Wyobraź sobie miejsce, w którym czas płynie wolniej.

Miejsce położone z dala od zgiełku dużego miasta, ale wciąż w jego pobliżu. To miejsce, w którym oddycha się swobodniej i można chociaż na kilka dni oderwać się od swojego codziennego życia. Miejsce położone blisko brzegów czystego jeziora, w najbliższym otoczeniu lasów wiekowej puszczy.

Czy to możliwe?

Oczywiście, pod warunkiem jedynie, że wybierze się miejsce prawdziwie magiczne, w którym lekki wiatr od jeziora przynosi najwspanialsze zapachy rozgrzanego runa i wilgoci trzcin. Tylko tutaj możliwe jest leniwe obserwowanie kolejnych wschodów i zachodów słońca. Długie spacery po lesie przynoszą liczne obserwacje biologiczne. Jezioro o łagodnym brzegu i piaszczystej plaży z pomostem kąpielowym zachęca do zanurzenia się w jego zielonkawej toni. Najpiękniejsze koncerty zapewniają ptasi muzycy, a wtórują im liczni przedstawiciele różnych gatunków zwierząt, których można obserwować podczas wycieczek po okolicy.

Jaskółka to ośrodek położony w malutkiej wiosce Bartążek, oferujący pokoje i apartamenty ze wszystkimi udogodnieniami oraz wieloma atrakcjami. Ośrodek położony jest bezpośrednio w pobliżu czystego jeziora Bartąg. Takie sąsiedztwo sprawia, że nie brakuje w nim atrakcji wodnych. Jednocześnie schludne i dobrze wyposażone pokoje dla turystów zapewniają poczucie intymności i pozwalają na prawdziwy odpoczynek.

Ośrodek Jaskółka to miejsce przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi, ale także grupach przyjaciół, parach, seniorach oraz samotnych podróżnikach. Najmłodsi mają do dyspozycji liczne atrakcje, po to, aby rodzice mogli oddać się w pełni wypoczynkowi na łonie przyrody. Wszystko to w bezpiecznym otoczeniu, dlatego i mali, i duzi mają zapewnione pełne poczucie swobody. To idealne miejsce dla osób, które preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, bo okazji ku temu z pewnością nie zabraknie.

Odległość od Olsztyna to zaledwie 2 kilometry, od Warszawy 215, a od Gdańska – 200 kilometrów. Tylko tyle wystarczy, by poddać się całkowitemu relaksowi w otoczeniu natury, w każdej chwili i o każdym czasie. W ciągu trzech godzin jady samochodem znaleźć się można w kompletnie innym świecie. Nie ma więc na co czekać, pakuj swoje bagaże i do zobaczenia!

Przejażdżki rowerowe

W czasie wakacji idealną aktywnością są nieśpieszne wycieczki rowerowe po okolicy. W ośrodku Jaskółka można wypożyczyć cały niezbędny sprzęt, a następnie wybrać się na zwiedzanie jednej z wielu dostępnych w najbliższym otoczeniu tras rowerowych, by samodzielnie spotkać się z warmińską naturą.

Dostęp do sprzętu wodnego

Pojezierze Olsztyńskie budzi skojarzenia przede wszystkim z atrakcjami wodnymi. Nie mogło ich zabraknąć także w naszym ośrodku. Do wyboru są rowerki wodne i łódki, pozwalające na krótkie wyprawy i na całodzienne rejsy. To również szansa na kąpiel w czystych wodach jeziora Bartąg.

Place zabaw na wodzie

W sezonie skorzystać można z oferty pobliskiego placu zabaw na wodzie. W Olsztynie przygotowano taką atrakcję dla dzieci, gdzie w bezpiecznych warunkach mogą one ćwiczyć swoją sprawność i wykorzystywać nadmiarową energię, mając jednocześnie cały czas kontakt z warmińską przyrodą.

Spływy kajakowe

Rzeka Łyna o urozmaiconym krajobrazie, przecinająca wzgórza morenowe, z licznymi meandrami, a do tego nieśpiesznym nurtem, idealnie nadaje się do pływania po niej kajakiem. W pobliżu ośrodka Jaskółka nie brakuje firm, które profesjonalnie zajmują się organizacją takich spływów, również dla całkowitych amatorów.

Wędkarstwo

Warmińskie jeziora obfitują wręcz w mnogość gatunków ryb. Dlatego osoby czujące w sobie wędkarską żyłkę sportowca, koniecznie powinny tego spróbować. Pośredniczymy w załatwianiu pozwoleń na wędkowanie, oferujemy także wypożyczenie łódki i sprzętu wędkarskiego. To świetny sposób na relaks i zdobycie kolejnych wędkarskich trofeów.

Grzybobranie

Sąsiadująca z nami puszcza to zagłębie różnych gatunków grzybów. Jesienią zachęcamy do eksplorowania jej gęstwin, a kto wie, może również podpowiemy, w jakich miejscach znaleźć można „taaakie prawdziwki”! W trakcie zbierania grzybów można swoje myśli oderwać od wszelkich trosk.

Podglądanie zwierzyny

Urlop na Warmii nie byłby pełny bez możliwości podglądania zwierzyny w jej naturalnym środowisku. Oferujemy kontakt z myśliwym, który poprowadzi wędrówkę i przedstawi niejedną ciekawostkę. Taka lekcja biologii na żywo na długo zapadnie w pamięci.

Zbiór runa leśnego

Warmińskie lasy nagrzane słońcem pachną wyjątkowo intensywnie. Zebrane w nich jagody i inne elementy runa leśnego smakują wybornie, dlatego zachęcamy do wybrania się na taką wycieczkę. To doskonały pomysł na urozmaicenie pobytu latem i jesienią.

Odwiedź Nas

„Jaskółka”
Pokoje i Apartament nad Jeziorem

Polna 3 ,10-687 Bartążek

JASKÓŁKA - BARTĄŻEK Zapraszamy !!

Jesteśmy do Twojej dyspozycji - napisz lub zadzwoń !!

Zadzwoń / Rezerwuj termin

Napisz / Zapytaj o termin

“Byliśmy w połowie czerwca zaraz po otwarciu obiektu. Wszystko nowe, pachnące, bardzo wysoki standart w stosunku do ceny. Czuliśmy się jak byśmy byli w najlepszym hotelu. Plaża z pięknym nowym pomostem na wyciągnięcie ręki. Pokoje mają do dyspozycji aneks kuchenny, a apartament ma swoją kuchnię. Dużo atrakcji w najbliższym sąsiedztwie: plac zabaw, siłownia napowietrzna, boisko do piłki plażowej, stół do ping-ponga. Naprawdę nie nudziliśmy się. Polecamy ze spokojnym sumieniem.”

Grzegorz z Łodzi

Share This