Atrakcje

Gwarantujemy liczne atrakcje dla mniejszych i większych. Podstawową jest otaczająca nas natura.

Jaskółka to nie tylko pokoje, ale również liczne atrakcje dla mniejszych i większych.

„Nasze” jezioro Bartąg (nazywane pieszczotliwie Bartążkiem) jest położone w dorzeczu rzeki Łyny. Brzegi tego akwenu mają urozmaiconą linię, dlatego spotkać tu można w większości łagodne zejścia do wody i plażę, ale także wysokie, malownicze brzegi. Łączna długość linii brzegowej to 4400 metrów. Przy brzegu dno jest piaszczyste, idealne do kąpieli. W jeziorze spotkać można ryby takie jak leszcz, płoć, okoń, szczupak i węgorz – może warto zarzucić na nie wędkę?

Rzeka Łyna swoje źródła ma w okolicach Nidzicy, przepływa przez Olsztyn, aby wpaść do Pregoły już na terenie obwodu kaliningradzkiego. W rzece spotkać można ciekawe i zagrożone wyginięciem owady wodne. Organizowane są na niej spływy kajakowe odpowiednie nawet dla osób początkujących.

Puszcza Napiwodzko-Ramucka to kompleks leśny o powierzchni 150 km2 sąsiadujący z Jaskółką. Jej obecny wygląd to pozostałość po wiekowej Puszczy Galindzkiej. Teren lasu odznacza się urozmaiconą rzeźbą terenu, różnice wysokości dochodzą nawet do 70 metrów, a najwyższy punkt to 229 m n.p.m. Wśród flory puszczy dominuje świerk, brzoza, buk, dąb i grab. Można tu spotkać łosia, dzika, borsuka, bobra, jenota, a nawet wilka.

W najbliższym sąsiedztwie Jaskółki nie brakuje również zabytków kultury materialnej, takich jak zabytkowy park dworski. Perłą w koronie jest 300-letnia lipa. Niedaleko jest stąd do Olsztyna z różnymi atrakcjami. Dlatego jest to także miejsce dla tych, którzy lubią od czasu do czasu skorzystać z aktywności typowo miejskich: wybrać się do galerii handlowej, do kina lub teatru. Nawet jeżeli warmińska pogoda spłata figla, po 10 minutach jazdy samochodem znaleźć się można w samym centrum dużego miasta.
Na terenie ośrodka Jaskółka wczasowicze korzystać mogą z boiska do piłki plażowej, stołu do ping-ponga, boiska do piłki nożnej, placu zabaw dla dzieci z wieloma zabawkami, siłowni na świeżym powietrzu, nowego pomostu kąpielowo-plażowego. Na miejscu wypożyczyć można rowery i rowery wodne.

W najbliższym sąsiedztwie ośrodka jest podświetlana ścieżka do Olsztyna, dzięki której do miasta dojść można pieszo lub dojechać na rowerze. Liczne szlaki piesze, rowerowe i kajakowe zachęcają do aktywnego wypoczynku.
Słowem trudno jest się tutaj nudzić, a każda osoba może znaleźć coś odpowiadającego danemu typowi preferowanego stylu wypoczynku – od aktywności, aż po przyjemne nicnierobienie.

Przejażdżki rowerowe

W czasie wakacji idealną aktywnością są nieśpieszne wycieczki rowerowe po okolicy. W ośrodku Jaskółka można wypożyczyć cały niezbędny sprzęt, a następnie wybrać się na zwiedzanie jednej z wielu dostępnych w najbliższym otoczeniu tras rowerowych, by samodzielnie spotkać się z warmińską naturą.

Dostęp do sprzętu wodnego

Pojezierze Olsztyńskie budzi skojarzenia przede wszystkim z atrakcjami wodnymi. Nie mogło ich zabraknąć także w naszym ośrodku. Do wyboru są rowerki wodne i łódki, pozwalające na krótkie wyprawy i na całodzienne rejsy. To również szansa na kąpiel w czystych wodach jeziora Bartąg.

Place zabaw na wodzie

W sezonie skorzystać można z oferty pobliskiego placu zabaw na wodzie. W Olsztynie przygotowano taką atrakcję dla dzieci, gdzie w bezpiecznych warunkach mogą one ćwiczyć swoją sprawność i wykorzystywać nadmiarową energię, mając jednocześnie cały czas kontakt z warmińską przyrodą.

Spływy kajakowe

Rzeka Łyna o urozmaiconym krajobrazie, przecinająca wzgórza morenowe, z licznymi meandrami, a do tego nieśpiesznym nurtem, idealnie nadaje się do pływania po niej kajakiem. W pobliżu ośrodka Jaskółka nie brakuje firm, które profesjonalnie zajmują się organizacją takich spływów, również dla całkowitych amatorów.

Wędkarstwo

Warmińskie jeziora obfitują wręcz w mnogość gatunków ryb. Dlatego osoby czujące w sobie wędkarską żyłkę sportowca, koniecznie powinny tego spróbować. Pośredniczymy w załatwianiu pozwoleń na wędkowanie, oferujemy także wypożyczenie łódki i sprzętu wędkarskiego. To świetny sposób na relaks i zdobycie kolejnych wędkarskich trofeów.

Grzybobranie

Sąsiadująca z nami puszcza to zagłębie różnych gatunków grzybów. Jesienią zachęcamy do eksplorowania jej gęstwin, a kto wie, może również podpowiemy, w jakich miejscach znaleźć można „taaakie prawdziwki”! W trakcie zbierania grzybów można swoje myśli oderwać od wszelkich trosk.

Podglądanie zwierzyny

Urlop na Warmii nie byłby pełny bez możliwości podglądania zwierzyny w jej naturalnym środowisku. Oferujemy kontakt z myśliwym, który poprowadzi wędrówkę i przedstawi niejedną ciekawostkę. Taka lekcja biologii na żywo na długo zapadnie w pamięci.

Zbiór runa leśnego

Warmińskie lasy nagrzane słońcem pachną wyjątkowo intensywnie. Zebrane w nich jagody i inne elementy runa leśnego smakują wybornie, dlatego zachęcamy do wybrania się na taką wycieczkę. To doskonały pomysł na urozmaicenie pobytu latem i jesienią.

“Byliśmy w połowie czerwca zaraz po otwarciu obiektu. Wszystko nowe, pachnące, bardzo wysoki standart w stosunku do ceny. Czuliśmy się jak byśmy byli w najlepszym hotelu. Plaża z pięknym nowym pomostem na wyciągnięcie ręki. Pokoje mają do dyspozycji aneks kuchenny, a apartament ma swoją kuchnię. Dużo atrakcji w najbliższym sąsiedztwie: plac zabaw, siłownia napowietrzna, boisko do piłki plażowej, stół do ping-ponga. Naprawdę nie nudziliśmy się. Polecamy ze spokojnym sumieniem.”

Grzegorz z Łodzi

Share This